POLSKA JASKINIA SOLNA SKARBEK - Jaskinia solno-jodowa, klimatyczno-inhalacyjna
Jaskinia solno-jodowa, klimatyczno-inhalacyjna powstała w Białymstoku przy ul. Marczukowskiej 33 w 2003 roku. Wedug technologi opatentowanej i zgłoszonej w Urzędzie Patentowym 25.04.2003 roku pod nr P359877. Zbudowana jest z soli pochodzącej z Morza Martwego, Czarnego, Czerwonego z Pakistanu oraz z naszej kopalni w Kłodawie.

Seanse w takim pomieszczeniu maja na celu wykorzystanie właściwości jakie uwalniają sie z soli. Zmineralizowane powietrze w jaskini bogate jest w różne pierwiastki: np. jod, potas, wapń, sód, magnez, brom i selen, które występują w kilkakrotnie wyższym stężeniu niż nad morzem.

JOD - wyrównuje niedobory jodu w organizmie, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, która kieruje przemianą materii i reguluje wagę ciała.

WAPŃ - działa przeciwalergicznie, wzmacnia system kostny, zwiększa krzepliwość krwi, pomaga obniżyć ciśnienie krwi u osób z nadciśnieniem tętniczym, wzmacnia odporność.

POTAS - obniża ciśnienie krwi, zapogiega chorobom serca, poprawia ukrwienie skóry, wykazuje działanie moczopędne - współdziała w usuwaniu z organizmu trujących produktów przemiany materii.

SÓD - podtrzymuje bilans kwasowo-alkaliczny w organizmie, wzmacnia energię komórki.

MAGNEZ - łagodzi napady astmy, łagodzi objawy przewlekłego zmęczenia, chroni przed chorobami serca i niemiarowością jego pracy, obniża podwyższone ciśnienie tętnicze.

ŻELAZO - leczy anemię związaną z niedoborem tego pierwiastka, wzmacnia siłę mięśni i koncentrację, obniża podatność na infekcję.

BROM - obniża ciśnienie krwi, reguluje pracę układu nerwowego.

SELEN - zwalcza zakażenia wirusowe, wraz z witaminą E zapobiega nowotworom złośliwym i chorobie wieńcowej, blokuje wolne rodniki - spowalnia starzenie się skóry.